İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Keratin Botoks Nedir?

Keratin botoks nedir sorusu, saç bakımına önem veren kişilerin gözde sorusudur. Keratin botoks işlemi, genel anlamda saçları düzleştirmek için yapılan bir işlemdir. Bu işlem ile saçlara keratin bakımı yapılır ve kıvırcık, dalgalı saçların daha kolay şekil alması sağlanır. Hasar görmüş ve uçları kırılmış saçları onarır. Yıpranmış saçlara da iyi geldiği bilinmektedir. Saçlardaki elektriklenmeyi önler. Saçlara ışıltı kazandırarak kabarıklığı önler. Böylece saçların daha bakımlı ve canlı görünmesi sağlanır. Ancak bu işlem, bazen olumsuz etkilere de sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle alanında uzman birisi tarafından yapılmalıdır. 

Keratin botoks, kalıcı düz saçlar sağlar. Kalıcı fönle birlikte saçların doğal ve güzel görünmesi sağlanmaktadır. Genelde dalgalı ya da kıvırcık saçlı kişiler tarafından tercih edilmektedir. Keratin botoks saçın doğal yapısında yer alan keratin proteinin saça tekrar uygulanmasıdır. Bu işlem ile birlikte saça kökten ucuna kadar bakım uygulanmaktadır. 

Keratin Botoks Zararlı Mı?

Keratin botoks nedir sorusundan sonra saç için zararlı olup olmadığı konusuna da değinmekte fayda bulunmaktadır. Bu başlığı maddeler halinde şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Keratin botoks işleminde zarar verici kimyasal maddeler kullanılmamaktadır. Bu nedenle keratin botoks işlemi güvenilirdir diyebiliriz.
  • Keratin botoks işlemi alışkanlık haline gelerek sürekli yapıldığı takdirde saç için olumsuz etkiler yaratabilecektir. 

Görüldüğü üzere uzun süreli ve sık bir şekilde kullanım yapmadıktan sonra hiçbir zararı bulunmamaktadır. Bu nedenle ilgili işlemin alışkanlık haline getirilmemesinde büyük fayda bulunmaktadır. Saçların olumsuz etkilenmemesi adına bu işlemin daha az sıklıkla yapılması gerekmektedir. 

Keratin botoks işleminin bilinen hiçbir zararı bulunmamaktadır. Yeterli düzende yaptırmanız halinde saçlarınız zarar görmez. Keratin içeren saç bakım kremleri gibi çeşitli kimyasallarda bu işlemde yer almamaktadır. Bu nedenle kimyasallardan kaçınmak amacıyla bu işlemi yaptırabilirsiniz. Zararının olmaması noktasında içiniz rahat olmasın. Çünkü zararı yok diye sürekli keratin botoks yaptırırsanız saçlarınızın fayda görmesinin aksine yıpranacağına kesin gözle bakabiliriz. Bu amaçla uygun kişiler tarafından uygun aralıklarla keratin botoks yaptırmanız gerekmektedir. Bu işlemi mutlaka profesyonel kişilere yaptırınız. Aksi halde diğer kurallara uysanız bile yine de fayda görememeniz söz konusu.

Keratin Botoks Faydaları Nelerdir?

Keratin botoks işleminin faydaları aşağıdaki gibidir;

  • Bu işlem ile saç köklerinde yer alan gerekli proteinlerin aktifleştirilmesi sağlanmaktadır. Böylece saçların daha bakımlı ve canlı görünümü sağlanmaktadır. Ayrıca uygun aralıklarla uygulandığında saç bakımını sağlamaktadır.
  • Saçların daha kolay şekil almasını sağlar. Bu da istediğiniz görünüme kavuşmayı kolaylaştırır. Saçlarınızı düz görmek istiyorsanız keratin botoks işlemi tam size göredir diyebiliriz.
  • Saçların kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırarak daha hacimli, parlak ve canlı bir görünüm sağlar. Bu nedenle ilgili özelliklerde bir saça sahip olmak istiyorsanız mutlaka alanında uzman bir kişiye keratin botoks işlemi yaptırmanız gerekmektedir. 
  • Keratin botoks saç derisine zarar vermez. Saç dökülmesine sebep olmaz. Bu nedenle ilgili işlem güvenilirdir ve yaptırırken içiniz rahat olması gerekir. Ancak sık bir şekilde alışkanlık halinde bu işlemi yaptırırsanız saçlarınız için zararlı olacaktır.
  • Keratin botoks yıpranmış saçları onarır. Saç uçları kırılmışsa bunları onarır ve yeniler. Dolayısıyla yenileme bakımı ve onarım amacıyla keratin botoks yaptırabilirsiniz. 
  • Keratin botoks, saç tellerinin güçlenmesini sağlar. Böylelikle saçlarınız daha gür gözükecektir. 
  • Kuru ve elektrik yüklü saçınız varsa saçlarınızın nem kazanmasına yardımcı olur. Böylelikle saçlarınız daha kolay taranacak ve düz bir görünüme sahip olacaktır. 

Keratin botoks işlemi, görüldüğü üzere zararı bulunmayan, fakat birçok faydası bulunan bir işlemdir. Bu nedenle düzenli ve uygun aralıklarla keratin botoks yaptırmanız, saçınız açısından fayda sağlayacaktır. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın