İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Salt Facial Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Salt facial uygulamasının avantajları nelerdir sorusu, son dönemde gündemdeki yerini almıştır. Cildi gençleştirmek adına uygulanan bu yöntem, deniz tuzu, nemlendirici antioksidan serumlar, ultrason enerjisi ve LED ışık terapisiyle yapılmaktadır. Doğal deniz tuzu sayesinde ölü deriden arınan cilt, derinlemesine beslenmektedir. Ayrıca uygulanan serumlarla kolajen üretimi arttırılmaktadır. Cilt içerisinde gençleşme, bu şekilde meydana gelmektedir. Yoğun olarak uygulanan LED ışık terapisi, cildi sakinleştirerek akne izlerini yok eder. Salt Facial uygulaması, cildin doğallığına ya da yüz ifadesine müdahale etmemektedir. Doğadan gelen güçlerin aktif bir şekilde kullanıldığı bir cilt gençleştirme yöntemidir. 

Salt Facial uygulaması, yaşlanma etkilerine karşı olarak koruma sağlamaktadır. İnce kırışıklıklar ya da akne izleri mevcutsa bunları yok eder. Ton farklılıklarını tedavi ettiği de bilinmektedir. İpek gibi yumuşak, taze ve canlı bir cilde sahip olmak için, ilk seansta makul etkilerle birlikte harika görünümler oluşturan bir cilt bakım yöntemidir. Üç aşamada gerçekleştirilen bu yöntem, cildi canlandırır ve onarma – yenileme işlemleri için harekete geçirir. 

Salt Facial Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Güneş lekeleri ya da yaşa bağlı olarak gelişen sarkma ya da kırışıklıklar, ergenlik dönemlerinden kalan sivilce izleri, cildin kolajen üretimini azaltması sayesinde matlaşan görüntü… Bu olumsuz etkileri azaltmak için salt facial uygulaması yapılmaktadır. Salt Facial uygulamasının avantajları nelerdir sorusundan sonra aşamalarına geçebiliriz.

-Cilt Yenileme Aşaması: Salt Facial uygulaması, peeling tedavisi ile başlamaktadır. Cihaz yardımıyla deniz tuzu kristalleri, cilt yüzeyini soyar ve bu aşamada nazikçe davranılır. Yani bu soyma işlemi, kesinlikle zararlı değildir. Özel başlık sayesinde hiçbir şekilde zarar görülmemektedir. Ölü derinin soyulması, bu başlık sayesinde özel açıda ve özel yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Cilt yüzeyinin yenilenmesiyle birlikte bir sonraki aşamadan kaynaklanan cilt besinlerinin ya da ultrason enerjisinin, cildin alt katmanlarına ulaşmasını daha fazla sağlayacaktır. Salt Facial, temiz ve organik bir uygulamadır. Bu nedenle başarılı ve güzel sonuçlar alınabilmektedir. Aynı zamanda acısız ve ağrısız bir cilt yenileme yöntemidir.

-Cilt Besleme Aşaması: Cildin genç kalması için bazı bileşenlere ihtiyacı bulunmaktadır. Nem, kolajen, antioksidan, çeşitli vitaminler, bunlardan bazılarıdır. Hyaluronik asit bunları sağlamak için cildin ihtiyaç duyduğu bir maddedir. Yaşlanmanın temel sebebi, başta kolajen olmak üzere çeşitli proteinlerin ilerleyen yaşlarda yeteri kadar üretilememesidir. Deri altında başlayan yaşlanma, cildin gevşemesine ve kendini bırakmasına neden olmaktadır. Yüz hatları ve gençliğin gerginliği giderek bu aşamada kaybolmaya başlamaktadır. Ardından ince çizgiler, mimik çizgileri denen çizgiler oluşmaya başlar. Gevşeme sebebiyle kan dolaşımı zayıflar ve canlılığın yitirilmesine neden olur. Salt Facial uygulamasında cildin beslenmesi için çeşitli serumlar da yer almaktadır. 

-Cilt Gençleştirme: LED ışık terapisiyle bu aşama yapılmaktadır. Cildi gençleştiren, son adımdır diyebiliriz. LED ışıklar, kolajen üretimini destekler ve renk farklılıklarını ortadan kaldırır. Bu noktada daha aydınlık bir yüz gerçekleştirilmiş olmaktadır. Akne izleri de bu noktada hafifleyecektir. Uygulama sonrasında cildin sakinleştiği ve durulduğu bilinmektedir. Bu uygulama sonrasında cilt yenilenmiş, onarılmış, beslenmiş ve gençleşmeye başlamıştır. Herhangi kızarıklık ya da bir şişlik meydana gelmeden bunlar gerçekleştirilmektedir. 

Salt Facial Uygulaması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

Salt Facial işe yarıyor mu sorusu en sık sorulan sorulardan birisidir. Güçlü bir cilt yenileme işlemi olmasından kaynaklı olarak işe yaradığı söylenebilmektedir. Sonrasında yüzde kırışıklık olup olmayacağı merak edilen konular arasındadır. Buna cevabımız ise hayır, herhangi bir kızarıklık ya da kırışıklık durumu olmamaktadır. Salt Facial uygulamasının fiyatı da merak edilen konular arasındadır. Diğer cilt gençleştirme işlemlerine göre daha düşük bütçeler gerektiren Salt Facial uygulamasında tam bir fiyat söyleyebilmek mümkün değildir. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın