İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kışlık Mont Nasıl Olmalı?

Soğuk havaların ve kış mevsiminin vazgeçilmez giyim parçalarından birisi de montlardır. Sıcak tutması ve şıklığı buluşturan bu parçalar, beraberinde “kışlık mont nasıl olmalı” sorusunu getirmektedir. Kişiler, mont seçerken öncelikle sıcak tutma özelliklerini ön plana almalı ve sonrasında şıklık unsurlarına dikkat etmelidir. Mont seçiminde kullanılacak yerin iklimi de dikkate alınmalıdır. Yağmur ve kar yoğun olarak yağıyorsa, su geçirmeyen modellerden yana tercihinizi kullanmalısınız. Hava alması ve ısıyı hapsetme özelliklerinin olması da seçeceğiniz mont özellikleri açısından çok önemlidir. Bunlarla beraber konforlu olması da muhakkak aranması gereken özelliklerdendir.

Doğru mont seçiminde beden bilgisi ve kumaş bilgisi de göz önünde tutulmalıdır. Seçeceğiniz mont üzerinize tam olmalı ve tarzınızı yansıtmalıdır. Su geçirmeyen yapıdaki montlar bu anlamda ön plana çıkmaktadır. Unutmayın, sizi soğuk havalardan koruyacak bir mont seçiyorsunuz. Kumaş özellikleri, konfor, şıklık ve daha birçok şey mutlaka aranması gereken özellikler arasındadır.

Kışlık Mont Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

Yukarıdaki bilgilere ek olarak kışlık mont nasıl olmalı sorusuna yanıt verirken aynı zamanda dikkat etmeniz gereken unsurlar aşağıdaki gibidir; 

  • Montunuz, su geçirmez yapıda olmalıdır. Kullanılacak yerin iklimine göre bu özellikten vazgeçebilirsiniz. Ancak yağmur ve kar çok yoğun bulunuyorsa, bu özellik şarttır.
  • Montun özellikle çabuk kuruyan bir kumaştan yapılmış olmasına özen gösterilmelidir. Bu şekilde yağmur ve kar sonrasında montunuz tekrar kullanıma kadar kurumuş olur.
  • Eğer çanta kullanmayı seven biri değilseniz, montunuzun çok cepli olması özelliğine dikkat edebilirsiniz.
  • En iyi kombinlerinizi tamamlaması açısından, sevdiğiniz renklerde seçim yapmanız, kolay kombin seçeneği de sunacaktır.
  • Konfor, arayabileceğiniz özelliklerdendir. Montu mutlaka deneyiniz ve sonrasında hissiyatınıza göre alıp almama kararı veriniz. Mont, giyim parçalarından en önemli olanıdır. Bu nedenle beden – şıklık – uygunluk kombinasyonunu iyi sağlamanız gerekir.
  • Renk bütünlüğü olarak mutlaka tarzınızı yansıtmalıdır. Bu da dikkat edeceğiniz unsurlar arasındadır. 
  • Fermuar bölgeleri, çabuk bozulabilen yapıda olduğu için bu bölgenin sağlamlığını da kontrol edin. Kışlık mont seçimi için bu detaylar size önemsiz gelebilir ancak ilerleyen günlerde çok önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Bu nedenle bu özelliklere mutlaka dikkat etmelisiniz.
  • Fiyat unsuruna da bu özelliklerle beraber dikkat etmeniz gerekmektedir. Kalite – fiyat unsurlarını bir arada sağlamanız gerekiyor. Fiyat uygunluğu sağlamak adına kaliteden asla ödün vermeyiniz.

Doğru Mont Nasıl Seçilir?

Kış aylarının vazgeçilmez parçası şişme montlar, puf montlar, geniş seçenekler sunması yönüyle iyi alternatifler olabilir. Renk ve desen alternatifleri de bu seçeneklerde çoktur. Dar kesim montlar ya da desenli tarz montlar sizi iyi bir şekilde yansıtabilir. Bunca seçenek arasından tercihte bulunurken muhakkak yukarıdaki maddelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Kombininizi en iyi şekilde tamamlayacak montu bu şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca renk bütünlüğü konusunda da tüm seçenekleri incelemeniz gerekiyor. Pastel tonlarda yapacağınız seçimler, kombininizi kusursuz bir şekilde tamamlayabilir.

Yorumlar kapatıldı.