İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kısa Boylular Nasıl Çantaları Kullanmalı?

Çantalar, zaman zaman kombinleri yukarı taşıyan bir ifade moda aksesuarlarıdır. Bu nedenle her geçen gün artan farklı tasarımlar da dahil, birçok çanta modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasında tabii ki karar vermemiz zorlaşır. Ancak, model seçimi yaparken sadece beğendiğimizi almamız yanlış olacaktır. Kişisel özelliklere göre çanta seçimi, bu anlamda en istenen görünümü sağlayacaktır.

Kısa boylular nasıl çantaları kullanmalı? Sorusu da, doğru karar verme çin gereklidir. Kısa boylu kadınların bir el çantası alırken; renk, güncel trendler ve fiyat gibi olağan değerlendirmelerin ötesinde dikkat etmesi gereken özel hususlar vardır. Eğer minyon iseniz, bu eğlenceli ve gerekli aksesuarı seçerken diğer tüm faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu faktörlerden öne çıkanları ise çantanın şekli, boyutu ve nerede kullanacağınızdır.

Kısa Boyluların Çanta Seçiminde Öne Çıkan Faktörler Nelerdir?

Tüm detaylara dikkat ederek çanta seçimi yapılmalıdır. Bu anlamda kısa boylular nasıl çantaları kullanmalı? Sorusuna çok büyük olmayan ve nispeten kısa askılı modeller cevabını verebiliriz. İlgili yazımızda, öne çıkan faktörlerin detaylarına ve diğer önemli noktalara ulaşabilirsiniz.

Yukarıda değindiğimiz faktörleri açmamız gerekirse, daha doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olmasının yanı sıra, önemli noktaları da öğrenebilirsiniz.

İlk olarak, çantanın şeklini düşünün. Moda teorisi, bir kadının vücut tipine zıt bir şekilde bir çanta taşıması gerektiğini savunur. Örneğin, düzgün ve kum saati vücut tipine sahip bir kadın en çok köşeli bir çanta ile mükemmel görünür. Ve dikdörtgen vücut şekline sahip bir kadın uzun, yuvarlak bir şekil ile iyi görünür. Daha uzun, daha dikey bir çanta, kısa boylu kadınlar için iyi bir seçimdir. Çünkü ihtiyacınız olan şeyi ekler: yükseklik.

İkinci önemli faktör olarak, çantanın boyutunu düşünün. Bavul taşıyormuş gibi görünmek iyi bir fikir değil. Büyük çantalar minyon bir kadının boyutuna göre orantısız görünür ve sizi daha da kısa gösterir. Bu nedenle orta ila küçük boy çantalar lehine onlardan kaçınmak en iyisidir. 34-36 beden giyen minyon bir kadın, devasa bir çanta taşıdığında kötü görünecektir.

Öte yandan, kısa boylu büyük beden bir kadın, gündüzleri küçük bir el çantası taşıyorsa daha da büyük görünür. Oranların bedenle dengede tutulması, çoğu minyon kadının günlük kullanım için orta boy bir çanta taşıması gerektiği anlamına gelir. Tabii ki, gece çantaları geleneksel olarak diğer çantalardan daha küçüktür. Ancak bu durumda bile, gece çantasını orantısız görünmeyecek şekilde seçmelisiniz.

Üçüncüsü, el çantasının nerede ve nasıl taşınacağını düşünün. Bu faktör önemlidir, çünkü bir çanta, vücudun çantaya en yakın bölgesine hacim kazandırır.

Vücut Şekline Göre Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?

Ters üçgen şekline sahip kısa boylu kadınlar, kısa askılı omuz çantalarından kaçınmalıdır. Çünkü el çantası göğüs hizasında gereksiz hacim katacaktır. Üçgen şekilli kısa boylu kadınlar, omuz askılı, çanta kalçalara düşecek kadar uzun bir çantadan kaçınmalıdır.

Dikdörtgen figürlere sahip olan minyonlar, bel hizasına kadar inen çapraz çanta taşımaktan kaçınmalıdır. Figürün belirli bir bölgesine dikkat çekmek istemiyorsanız, küçültmek istediğiniz bölgenin yanında çantanızı taşımayın.

Yorumlar kapatıldı.