İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mayo Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yaz sezonunun belki de en sabırsızlıkla beklenen zamanlarından biri de deniz, havuz tatilleridir. Bu da en eğlenceli alışveriş olan plaj ürünlerinin önemini ortaya koyar. Çünkü plaj alışverişi yaparken bazı detaylar öne çıkar. Özellikle plaj ürünlerinin en önemli parçası olan mayolar bu noktada çok dikkatli alışveriş yapılması gereken ürünlerdendir. Her sezon farklı modeller ve farklı renkler moda olsa da mayo seçerken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun şıklık için sorulması gerekir. Mayo seçimi yaparken vücut tipi dahil birçok unsur göz önünde bulundurularak plaj şıklığı yakalanmaktadır. Vücut tipinize uygun mayo seçiminde dikkat edilmesi gereken detay açık renge sahip mayoların daha kilolu göstermeye yatkın olmasıdır. Bu nedenle kilo fazlası olanların daha koyu renge sahip mayo seçimi yapması önerilmektedir.

Mayo seçerken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun bir diğer cevabı da desen seçimidir. Mayoların desenleri, vücut tipini değiştirecek kadar büyük bir etkiye sahiptir. Örneğin; karın bölgesinde fazlalıklarınız varsa, düz ve sık çizgili modeller seçebilirsiniz. Bu, bel bölgenizi daha ince gösterecektir. Yine aynı şekilde kilolu kişilerin büyük geometrik şekilli mayo modellerinden kaçınması doğru olacaktır.

Mayo Alışverişi Sırasında Neler Önem Taşır?

Mayo alışverişi yaparken denemeniz, çok önem taşır. Mayonun içinde rahat ve konforlu hissetmeniz gerekir. Hatta kollarınızı yukarı kaldırarak mayonun bedeninizi sıkıp sıkmadığına bakabilirsiniz. Bunun dışında mayonu  kalitesi de çok önemlidir. İç gösterecek incelikte ya da çok kalın astara sahip mayolarda kaçınmanız gerekir.

Mayonun çabuk kuruyan bir özelliği olması da alışveriş esnasında önem verilen bir diğer detaydır. Bu gibi konular için deneme yaptığınız yerde bulunan bir yetkiliden yardım alabilirsiniz. En iyi mayo seçimi için boy aynası ve uygun denk, desenler yeterli olacaktır. Vücut tipine uygun mayo seçimi, bu gibi küçük noktalar ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Mayo Bedeni Seçimi Nasıl Olmalı?

Mayo bedeni seçmek de çok önemlidir. Doğru bedeni seçmezseniz, oldukça gevşek ya da aşırı sıkı bir mayo ile istemediğiniz bir görünüm sergileyebilirsiniz. Mayo bedeni seçerken  en doğru adım tabii ki denemek olacaktır. Kol altı ya da bacak bölgesinde taşma varsa, mayo bedeninin size uygun olmadığını görebilirsiniz. Ya da mayo vücudunuzu sarmıyor ise bu da istenen sonucu vermeyecektir.

Doğru mayo  bedeni seçimi aslında çok kolaydır. Vücudu saran ancak sıkmayan, göğüs bölgesinde potluk yapmayan ve askıları tam oturan mayonun en doğrusu olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında mayonun kenar lastiklerinin de kesmemesi, karın bölgesinde hafif bir korse etkisi göstermesi doğru mayo kriterleri arasındadır.

Yorumlar kapatıldı.