İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Deri Ceket Kombin Önerileri Nelerdir?

Günümüzde moda dünyasının zamansız ve iddialı parçalarından biri olan deri ceketler, hayatımıza ilk olarak İkinci Dünya Savaşı zamanında ‘bombardıman ceketi’ olarak girmiştir. Savaş dönemlerinde hava ve ordu mensuplarının giydiği bu kahverengi deri ceketler, gerek cesur duruşları ve gerekse sıcak tutmaları sayesinde günümüze kadar popülerliğini koruyarak gelmeyi başarmıştır. Bombardıman pilotlarını yüksek irtifada soğuktan koruyan iyi yalıtılmış bu ceketler aynı zamanda Rus Bolşevikleri tarafından da yaygın olarak tercih edilen bir parçaydı. Tarihini savaştan ve zorluktan alan deri ceketler, günümüzde hala pek çok giyim stiline kolaylıkla uyum sağlayan dolaplarımızın vazgeçilmez parçalarından biridir.

1957 yılındaki Night Passage filminde rol alan ve Jimmy Stewart ve Indiana Jones filmindeki Harrison Ford sayesinde Hollywood’a uzanan kahverengi deri ceketler, bu klasik filmler sayesinde izleyicilerin akıllarında havalı ve cesur ifadelerle bütünleşmeyi başarmıştır. Film sektöründe oldukça farklı şekillerde karşımıza çıkan deri ceketler, kısa süre içerisinde müzik sektöründe de cesur bir müziğin ifadesi halini alarak karşımıza çıkmayı başarmıştır.

Deri Ceket Kombinleri Nasıl Olmalı?

Deri ceketlerin havalı ifadelerinden gelen popülerliğinden dolayı zamansız bir parça olmasından yukarıda bahsetmiştik. Bununla birlikte deri ceketler her mevsime ve güne uyacak şekilde farklı stillerde modellenerek pek çok duruma uyum sağlamayı da başarabilmişlerdir. Peki deri ceket kombinleri nasıl olmalı? Örneğin içi polar ya da sahte kürkle tasarlanan deri ceketleri kış aylarında sıcak tutacak şekilde giyebileceğimiz gibi astarlı ve ince deri modellerini de bahar mevsimlerinde tercih edebiliriz.

Deri ceket denildiği zaman akla gelen bir diğer moda ürünü ise kot pantolonlardır. Kot kumaştan üretilen şortlar, etekler ve pantolonlar, deri ceketin cesur havasına dinamik bir hareket katan vazgeçilmez parçalardan biridir. Kot pantolonlarla birlikte tercih edeceğiniz postallarla birlikte, deri ceketin hayatımıza girdiği ilk anlardaki askeri ciddiyetini ve havasını da tekrar yaşatabilirsiniz. Bununla birlikte deri ceketlerinizi, siyah mini elbiselerinizin üzerine cesur ve özgün bir hava katmak için kullanabilirsiniz. Şık ortamlardan rahat mekânlara kadar pek çok alanda tercih edeceğiniz kıyafetlerinize uyum sağlayan deri ceketlerini giymek için ihtiyacınız olan tek şey sınırsız bir özgüvendir diyebiliriz!

Deri Ceketle Birlikte Neler Giyilmez?

Her ne kadar son dönem moda da kıyafetlerin ve dokuların birbirini tekrar etmesi popüler olsa da, deri ceketlerle birlikte deri parçaların tercih edilmesi yorucu bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için deri ceketlerle birlikte kot, dantel ve hatta kadife kumaşlar tercih ederek zıtlığın güçlü ifadesinden faydalanabilirsiniz. Deri kumaşını kıyafetinizde tercih etmek istediğiniz durumlarda tek bir parçayı deri olarak kullanırsanız, derinin havalı ifadesini gölgelemeden kullanmayı başarmış olursunuz. Bu nedenle üst üste deri kombinlerden uzak durmanızı tavsiye edebiliriz.

Yorumlar kapatıldı.