İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sonbahar Mevsiminde Ne Giyilir?

Hem hüzün hem de romantizmin mevsimi olan Sonbahar birçok konsept için uygundur. Bunun dışında sonbahar kombinleri de oldukça önemli bir yer tutar. Bu da Sonbahar mevsiminde ne giyilir? sorusunu sormamıza neden olur. 

Sonbahar mevsiminde öncelikle kış öncesi için en uygun alan kalın olmayan ve terletmeyen kazaklar öne çıkar. Bunun dışında renk seçimi de kombin şıklığına katkıda bulunur. Örneğin; sonbahar ruhunu taşıyan toprak tonları, bunun için çok ideal bir seçim olacaktır. Mavi ve Haki renkler de her kıyafet ile mükemmel kombin bütünlüğü sağlar.

Sonbahar Mevsiminde Etek ve Hırka Nasıl Seçilmelidir?

Yaz ayının sonlarına gelindiğinde herkesi sonbahar telaşı sarar. Gardıroplarda yer alan yazlık kıyafetler bir kenara ayrılır. ve Sonbaharda hangi kıyafetlerden etkin bir şekilde yararlanılacağı düşünülür. Sonbahar mevsiminde ne giyilir sorusu da bunun için oldukça önemlidir. İnce kazaklar sonbaharın ruhunu yansıtır. Çünkü hem yaz gibi fazla serin parçalar değildir hem de kış mevsimindeki kadar kalın ve sıcak tutan parçalar olması gerekmez. Ayrıca bu kazaklar ile ince uzun hırkalar de mükemmel bir sonbahar kombinleri oluşturmanızı sağlar. Salaş ve uzun hırkalar, sonbahar için mükemmel görünüm sağlarken, her kombin ile de uyum içinde olur.

Üst kıyafetler dışında önemli olan bir detay da maxi eteklerdir. Maxi etekler, Sonbahar kombinlerinin kurtarıcısı olarak düşünülebilir. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken nokta; seçilen etek modeli ve renginin, kombinin diğer parçalarıyla uyumlu olmasıdır. Bu noktada hırkalara geri dönmekte fayda var. Özellikle kilolu olan kişilerin, etek giyme konusundaki kararsızlığı hırkalar ile giderilebilir. Yani maxi eteklerin üstüne seçeceğiniz uygun bir hırka hem kiloları saklar hem de mükemmel sonbahar kombininizi yapmanıza yardımcı olur.

Sonbahar Kombin Önerileri Nelerdir?

Sonbahar kombinlerinin, kış kombinleri kadar kalın ve sıcak tutmaması gereken parçalardan oluşması gerektiğini söylemiştik. Bu nedenle bu mevsimde mont ve kaban gibi seçimler, terlemeye sebep olabilir. Sonbaharın serinliğinden korurken terlemenizi engelleyecek bir parça da deri ceketlerdir. Zamansız bir kıyafet olan deri ceketler, tipik bir sonbahar günü için mükemmel bir seçimdir. Kısa ve uzun modelleri olması , kendinize en uygun seçeneği bulmanızı sağlar. 

Bunun dışında Blazer ceketler de yine bu mevsimde çok fazla seçilen ve doğru olan parçalardan biridir. Her kadının gardırobunda bulunan blazer ceketler, çok kolay bir kombin parçasıdır. Ayrıca, aksesuarlar, her mevsimde olduğu gibi sonbahar mevsimi için de çok önemlidir. Mutlaka kombin parçası olması gereken şal ve atkılar hem şık hem modern görünümler sağlar. En güzel kombinler için vücut tipimizi tanımalı ve söz konusu parçaları buna göre seçmeliyiz. Bu şekilde trendleri takip ederken, seçtiğimiz kıyafetlerin bize tam anlamı ile uygun olmasını sağlarız.

Yorumlar kapatıldı.