İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sonbahar Renkleri Neler?

Renkler açısından en sevilen mevsim şüphesiz ki sonbahardır. Romantik, sakin, dingin ve huzurlu çağrışımlar yapan bu mevsimde moda açısından bakıldığında oldukça akıcı bir sezon başlıyor diyebiliriz. Bu da akıllara sonbahar renkleri neler? Sorusunu getirmektedir. Sonbahar renkleri; sararan yapraklar ve kırmızı tonun hakim olduğu doğada, toprak tonlarının öne çıkmasını sağlar. 

Kızıl ve kırmızı tonlarının yanı sıra sarı, mavi, pembe, kahverengi renkleri, sonbahar renkleri neler? Sorusuna en iyi cevapları verecektir. Bunların dışında daha soft açık maviler, somon ve uçuk pembeler de bu mevsimde kendine geniş bir yer bulmuştur. Bunların dışında sonbaharda saç renginde de toprak tonlarına gidimesi trendi vardır. Özellikle son yıllarda çok daha popüler hale gelen kızıl renk, saç rengi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Moda haftalarında podyumdan sokaklara inen bu renk, sonbahar temalı her alanda en gözde renklerden biri olarak karşımıza çıkar.

Sonbahar Renkleri ve Makyaj Nasıl olmalı? 

Sonbahar renkleri deyince ilk dikkati çekenlerden biri de makyaj stilidir. Peki sonbahar renkleri ile makyaj nasıl olmalı? Örneğin; kıpır kıpır, canlı sarı bir tulum seçiminde bulunduysanız bunu hafif turuncu bir göz makyajı, şeftali tonlarında allık ve hafif pembelik katan bir lip balm ile tamamlayabilirsiniz. Zıt renklerin modasından ilham alarak, giydiğiniz parçaların rengine tamamen zıt renklerde bir far ve ruj da kullanabilirsiniz. Sınırların dışına çıkarak hem stilinizde bir fark oluşturabilir hem de istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Yeşil tonlarında bir trençkot, kırmızı kalem elbise, kırmızı topuklu ayakkabılar ve siyah minik bir çanta, şıklığınıza şıklık katacak bir kombin olabilir. Bu kombini de nude bir makyaj ile taçlandırabilirsiniz. En güzel kombinleri size en yakışacak makyaj stilleri ile kullandığınızda sezon modasının en iyi örneklerinden olabilirsiniz.

Sonbahar Renkleri Arasında Açık Renkler De Var Mı? 

Sonbahar renkleri arasında canlı ve soft renkler vardır. Bu da açık renklerin de sıklıkla kullanılması anlamına gelebilir. Beyaza yakın “coconut cream” rengi, bunlara en iyi örnektir. Toprak tonları ile kombinlenebildiği gibi ton sür ton trendinin de en iyi örneklerini verebilir. Bunun dışında ekru, krem, bej gibi renkler de mükemmel kombinler için en ideal sonbahar renkleri arasında yer alır.

Kombinlemesi en keyifli renkler olan sonbahar renkleri; birçok renk ile uyum sağladığı için kolay ulaşılabilir bir şıklık da sunmaktadır. Mavi ve yeşilin her tonu, gri, taş, mor gibi renkler, sonbaharda da asil ve zarif görünmenin en kolay yollarıdır. Ayrıca, bu renk çeşitliliği sonraki sezon modalarında da elinizdeki parçaları değerlendirmenizi sağlar. Bu da çok geniş bir kombin seçeneği sunan bir gardırop ve kolay kombin olanağı sunar. En sevilen renklerin sonbahar renkleri olduğu düşünüldüğünde, bu kolay şıklık en beklenen detaylardandır. Sonbahar renklerinde kombin özgürlüğü ve canlı renkleri bir arada kullanabilmek, moda tutkunlarının merakını cezbediyor.

Yorumlar kapatıldı.