İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Retro Tarzı Ne Demek?

Nostaljiye ilgi duyanlar, eski kıyafet ve objeleri sevenler genellikle retro tarzı ne demek diye araştırırlar. Retro tarz, müzik, modlar, moda veya tutumlar dahil olmak üzere tarihsel geçmişten gelen yaşam tarzlarının, eğilimlerin veya sanat formlarının taklit edici veya bilinçli olarak türevi olan bir tarzdır. Popüler kültürde, “nostalji döngüsü” tipik olarak mevcut olandan 20-30 yıl önceki yirmi yıldır. İlgili yazımızda retro tarza dair birçok detayı, soru cevaplarımızda bulabilirsiniz. Bu sayede retro tarzı ne demek? Sorusuna cevap bulduktan sonra bu tarza uygun kombinleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Retro görünümün anlamı nedir?

Geçmişin stilleri ve özellikle modası ile ilgili, canlandırıcı, modaya uygun nostaljik veya eski moda bir retro görünümdür. Retro tarzı kombinler, onu etkileyen dönem kadar benzersiz bir görünüm oluşturmak için çeşitli şekilleri, dokuları ve renkleri birleştirmekle ilgilidir. Her şey kullanışlı ve işlevseldir. Uygulanabilir bir retro tarzı oluşturmak, her ayrıntıya dikkat gerektirir.

Ne Tür Kıyafetler Retro Tarzı Yansıtır?

Nasıl retro görünebilirim? sorusu, aslında çok fazla detay barındıran ama kolay cevapları içerir. Vintage aksesuarlar, retro bir görünümü tamamlamak için çok daha ucuz ve küçük ama etkili bir yoldur. Kot pantolon ve tişört giyebilir ve bu havayı harekete geçirmek için vintage güneş gözlüğü, kovboy botları kullanabilirsiniz. Almak için harika vintage aksesuarlar: eldivenler, güneş gözlüğü, cüzdanlar, eşarplar ve şapkalar.

Parlak tozlukları zıt renkte büyük boy bir tişörtle eşleştirin. Kemer veya iki renkli aksesuar daha ekleyin. Biraz dantel ekleyebilirsiniz. Parlak renkli bir mini eteğin altına dantelli siyah tayt veya parlak bir mini etek ve neon taytların üzerine geniş, siyah bir dantel üst giyin.

Kıyafetimi nasıl retro gösterebilirim?

Grafik Küpelerle tamamlanan kombinde, Yüksek Belli Pantolonlar Giyin.

Büyük Grafiklere Sahip Tunikleri Tercih Edin.

Bir çift Retro Güneş Gözlüğü edinin.

Ayakkabılarınızla sıra dışı ve Sanatsal Olun.

Retro Detayları  Nasıl Olmalı?

Retro, retrospektif veya “vintage stil” için kısa, genellikle önceki bir dönemin tarzını taklit eden kıyafetleri ifade eder. Giysiler, eski bir giysinin yeni yapılmış bir kopyasıdır. Daha yakın zamanda üretilen kıyafetlere genellikle modern veya çağdaş moda denir. Retro, o zamandan beri işlevsel veya yüzeysel olarak bir kez daha norm haline gelen tarza denir. 

Genel post-modern geçmişten kültürel olarak modası geçmiş veya çok eski bir stil, trend, mod veya modadır. Genellikle yirmi beş sene gibi bir vintage ima eder. Örneğin, 1970’lerden, 1980’lerden veya 1990’lardan gelen kıyafetler retro olabilir. Tipik olarak, retro terimi en az 20 yaşında olan öğelere verilir. Retro adı verilen bu tarz, günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir ve gençler tarafından kullanılmaktadır. Bu nostaljik görünüm veren tarz; sıcak ve şık bir görünüm oluşturur.

Yorumlar kapatıldı.