İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İspanyol Paça Hangi Yıllarda Modaydı?

İspanyol paça hangi yıllarda modaydı sorusu, nostaljiye ilgi duyan ve bu akımı merak edenler tarafından sorulmaktadır. Diz bölgesinden itibaren genişlemekte olan pantolon paçası ve ilgili tarzdaki pantolonlara verilen genel isim, İspanyol paçadır. Amerika ve Avrupa’da özellikle 1960’ların sonu ve 70’lerde moda olmuştur. Türkiye’de ise 70’lerde oldukça sık bir şekilde kullanılmıştır.

İspanyol paça pantolonlar, dönemine göre oldukça şık bir görünüm sergilemektedir. Ancak günümüzde de bu akımı benimseyenlerin sayısı çoktur. Her ne kadar ana akım moda tarzları arasında yer almasa da, tercihen nostalji yaşamak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi İspanyol paça pantolonlar olmaktadır. 

İspanyol paça pantolon tercihinde bulunurken ürünün kalitesine, rengine ve diğer tasarım özelliklerine muhakkak dikkat etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte ürün çeşitliliğini mutlaka incelemeli ve buna uygun bir şekilde tercih etmelisiniz.

İspanyol Paça Pantolon Kombinlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İspanyol paça pantolonları kombininize dâhil etmek istiyorsanız, aşağıdaki maddelere özen göstermeniz gerekmektedir. İspanyol paça hangi yıllarda modaydı sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra bu unsurlara geçiş yapabiliriz.

  • Basen bölgesinde fazlalıklarınız var ise ya da buna göre çok ince sayılmayan bacaklara sahipseniz, biraz daha bol kesim özelliklerine sahip İspanyol paça pantolon tercih edebilirsiniz. İlgili pantolonun bacaklarınıza tam yapışmamasına dikkat ediniz.
  • Bacak boyunuz şayet uzun değilse, bu tarz pantolonlarda mutlaka yüksek topuklu ayakkabılar giymeniz gerekmektedir. Tercihen biraz daha dolgu ayakkabılara ağırlık vermeniz daha iyi olacaktır.
  • İlgili pantolonun paça boyunun ayak tabanına kadar olması çok önemlidir. Sadece oldukça ince bir vücut için ve düzgün bacaklara sahipseniz, o zaman bilekte bitecek bir pantolon tercihinde bulunabilirsiniz. Ancak bilekte bitecek olan İspanyol paça pantolon ile bir tarz – stil yaratmak oldukça riskli ve zor olacaktır.
  • İspanyol paça pantolonlar, dar kazaklarla, kısa üstlerle ya da üste oturan – yapışan gömleklerle tamamlanabilir. Bununla beraber dar kesim bir pantolonu salaş bir kazakla veya blazer ceket ile kombinleyebilirsiniz.

İspanyol Paça Kombinleri Nasıl Olmalı?

70’lerin moda anlayışı denildiğinde akla ilk olarak İspanyol paça pantolonlar gelmektedir. İspanyol paça pantolonlar, 70’lerin tamamında ve 60’ların sonu, 80’lerin başını kapsayacak şekilde kullanılmıştır. Dönemin moda anlayışı incelendiğinde hemen herkes tarafından İspanyol paça pantolonların, şıklığın bir sembolü olarak görüldüğü anlaşılmaktadır.

Günümüzde ise İspanyol paça pantolonlar, şıklığın sembolü olmaya devam etse de moda anlayışı olarak geçmiş anlayışları benimsemek için sık bir şekilde tercih edilmektedir. Nostalji sevenler tarafından bu tarz benimsenmektedir. Geçmiş moda akımlarını güzel olarak gören gençler ise farklı bir tarz yaratmak adına bu akımlara yönelebilmektedir.

Yukarıdaki önerileri dikkate alarak başarılı bir İspanyol paça pantolon kombini oluşturabilirsiniz. Böylelikle farklı bir tarza bürünebilir ve ayrıca şık görünebilirsiniz. Yapacağınız farklı stil kombinlerinde İspanyol paça pantolonlara da yer vermeyi ihmal etmeyin.

Yorumlar kapatıldı.