İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kısa Boyluların Etek Boyu Nasıl Olmalı?

Kıyafet seçerken en önemli kural, vücut tipinizi olduğu gibi kabul etmek ve vücut şeklinize uygun parçalar seçmektir. Vücut tipinizi benimsemeniz ve doğru kıyafetler seçmeniz, istediğiniz görünümü vermeyi sağlar. Ve vücudunuzun şekline uyacak uygun etek uzunluğunu seçme konusunda ipuçları da en sevdiğiniz özellikleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Kısa boylu kadınlar, kendilerine hangi boy eteğin uygun olduğunu seçmekte zorlanabilirler. Bu da kısa boyluların etek boyu nasıl olmalı? Hangi etek boyu benim için daha iyi? Sorularının cevaplarını aramaya yöneltir. Kısa boylular için dizin hemen üstüne düşen bir mini etek daha fazla cilt gösterir ve bacakların daha uzun görünmesini sağlar. Dizlerinizi sevmiyorsanız, dizin hemen altına düşen dar bir etek de seçebilirsiniz. Ayrıca, nude ayakkabılar bacakları daha da uzatacaktır.

Yüksek belli A-line etekler belin görünümünü uzatmaya yardımcı olurken, hafif parlama bacakların daha ince görünmesini sağlar. Zarf etekler başka bir harika seçenektir. Diyagonal kesimleri de bacakların görünümünü uzatmaya yardımcı olur.

Kısa Boylulara En Uygun Etek Boyu Olan Mini Etek Detayları Nasıl Olmalı?

Etek boyu uzunluğunu geniş olarak dört kategoriye ayırabiliriz (uzunluğa göre). Midi ve maxi boy, bunlardan ikisidir. Diğer ikisi ise, kısa boylulara en uygun olan etek boylarını kapsayan mini ve diz üstü eteklerdir. Mini etek veya kısa etek, dizin en az birkaç santim üstüne düşer. Mini etek, uyluğunuzun en kalın kısmında bitmezse en iyi şekilde görünür. Biraz üstünde veya biraz altında bir uzunluk seçebilirsiniz. Ayrıca, mini eteklerin kendi zamanları ve yerleri vardır. Gece hayatı ve gece yarısı partileri için iyidirler, ancak resmi etkinlikler ve iş hayatı için çok cesur derecede kısa miniler uygun değildir.

Diz üstü bir etek çoğu insan için en kolay kombinlenen ve sıklıkla tercih edilen bir stildir. Adından da anlaşılacağı gibi, diz eteği dizin hemen üstüne veya altına vurur. Miniden farkı ise diz üstü modellerin, diz kapağına yakın hizada bitmesidir. Neredeyse her tür etkinlik için kabul edilebilirler.

Kısa boyluların etek boyu nasıl olmalı? Sorusuna bu anlamda özetle; mini, a-line ve zarf etekler cevabını verebiliriz. Kısa boylular, özellikle kısa bacaklar söz konusu ise, midi ve maksi eteklerden kaçınmalıdır.

Maxi ve Midi Boy Etekler Kısa Boylular İçin Neden Uygun Değil?

Midi etekler baldırın en geniş kısmına çarpar. Görsel olarak, bacaklarınızın uzunluğunu kısaltırlar. Bu, bacakların görünümünü uzatmaya yardımcı olmak için bir midi etek / elbiseyi yüksek topuklu veya çıplak ayakkabılarla eşleştirerek dengelenebilir. Bu etekler normalde zemini süpüren bir elbise gerektiren etkinlikler için mükemmel bir alternatiftir. Ancak sözü edilen kıstaslar sebebi ile kısa boylular için kesinlikle uygun bir etek boyu değildir.

Bir Maksi etek, ayak bileği kemiğinin hemen üstüne veya zemine kadar uzanır. Maksi etek tüm bacağını kapladığından, uzun boylu kadınlar için son derece iyi bir seçenektir. Kısa boylular için boyu çok daha kısa göstereceğinden, pek tercih edilmez.

Yorumlar kapatıldı.