İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ekose Kumaştan Neler Yapılır?

Ekose kumaştan neler yapılır şeklindeki soru, zaman zaman kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. Çeşitli renklerle oluşturulma özelliği bulunan ekose kumaşlar, yumuşak dokularıyla ve renkli yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Temel anlamda yatay ve dikey çizgilerle oluşturulan kareli desenler, bu kumaş türünün en bilinen özelliğidir. Kökeni İskoçya ve Fransa’ya dayanmaktadır. 

Kıyafetlerin yanı sıra koltuk ve kanepe gibi diğer materyallerde de bu ürünler kullanılmaktadır. Dolayısıyla ekose kumaştan yapılır sorusunda koltuk – kanepe kılıfı, kıyafet, etek, şal, gömlek gibi ürünlerde kullanılmaktadır şeklinde yanıt verebiliriz. Sade görünümü ve rahat yapısıyla da dikkatleri üzerine çeken bu kumaş türü, modern görünme açısından çok önemlidir. Günümüz modasında da oldukça sık bir şekilde kullanıldığından dolayı yeri vardır. Günümüzde kullanıldığı kadar geçmişte de sık bir şekilde bu kumaş türünden faydalanılmıştır. Hemen her mevsim tercih edilebilecek bu kumaş türü, genel olarak kadın kıyafetlerinde kullanılsa da kadın – erkek fark etmeksizin kıyafet ağırlıklı bir kullanım benimsenmiştir.

Ekose Desenli Kıyafetlerde Nelere Dikkat Edilir?

Ekose kumaşından yapılmış bir kıyafet giyecekseniz, dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Ekose kumaştan neler yapılır?  Özellikle jean, ekose gömlek uyumu harika görünmektedir. Bunun haricinde kış aylarında ekoseler daha çok kullanılır. Kalın kumaşlarda daha hoş duran ekose tasarımları, son yıllarda trend haline gelmiştir. Şal da bu trendler arasındadır. Ekose kumaşından yapılmış bir şal, kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Ekose tercihinde ayrıca renk uyumuna da dikkat etmeniz gerekmektedir. Kırmızı ve siyah, ekose giyimde ön plana çıkan ve oldukça şık duran bir renk kombinasyonudur.

Ekose etek giyiminde cesur görünüm için mini etek tercih edebilirsiniz. Ancak ekose eteklerde dizlere kadar uzun olan bir etek ve bel yükseltisi bulunan kıyafetler daha çok hoş durmaktadır. Bu nedenle tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Özellikle kış aylarında ekose etek üzerine siyah bir dar kazak tercihinde bulunabilirsiniz. Giyim konusunda bu unsurlara dikkat edebilirsiniz.

Ekose Kumaş Giyim Önerileri Nelerdir?

Ekose, modası hiç geçmeyen bir yapıdadır. Sadece değişik şekillerle moda trendlerine girmektedir. Her yıl kadınların tercihi olan ekose, kıyafetlerin yanı sıra çanta ya da ayakkabı gibi ürünlerde de kullanılabilmektedir.

Zayıf ve fiziği düzgün kadınlar, ekose kıyafetleri rahatlıkla tercih edebilir. Ancak kilolu kadınlar ekose giyemez diye bir kural bulunmamaktadır. Bazı noktalara dikkat edilmesi halinde ekose kıyafetler giyilebilir. Kilo problemi olan hanımlar, iri desenli ekose yerine daha küçük desenli ve mat renge sahip kumaşları tercih edebilirsiniz. Gömlekler, ekoselerin en çok kullanıldığı ve modada da sıklıkla kullanılan kıyafetlerdendir. Bu nedenle kombin oluştururken ekoseye yer verecekseniz, bunu gömlek üzerinde deneyebilirsiniz. Aksesuar ve kıyafet seçiminiz hiçbir şekilde abartılı olmamalı. Bu nedenle ekose desenlerin yoğun ve göz yorucu olmaması konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. 

Yorumlar kapatıldı.